logo
تمرینات اکسنتریک و اضافه بار

یکی از مهمترین مزایای استفاده از فناوری اینرشیال فلای­ویل در PillTan، توانایی آن در ارائه تمرین اضافه بار اکسنتریک با روشی ایمن، کاربردی و مؤثر است.

اصول

عضلات شما در فاز اکسنتریک (طویل شدن عضله) در مقایسه با فاز کانسنتریک (کوتاه شدن عضله) قوی تر هستند. تمرین فاز اکسنتریک از لحاظ علمی مورد تایید قرار گرفته که مهمترین آن افزایش قدرت و هایپرتروفی کلی است. همانطور که بسیاری از آسیب ­ها به هنگام انقباض اکسنتریک اتفاق می­افتد، تمرین اکسنتریک نیز می تواند به شدت خطر آسیب دیدگی را برای ورزشکاران زبده و همچنین استفاده کنندگان برای بهبود توانبخشی کاهش دهد. تمرین اکسنتریک می تواند عضله را به فنوتایپ سریع­تر تبدیل کند.

در تمرین قدرتی با روش سنتی و همراه با وزنه، بار در فاز اکسنتریک محدود است به اینکه چقدر فاز ضعیف ­تر کانسنتریک می­تواند نیرو وارد کند. در نتیجه، فاز اکسنتریک به ندرت به حداکثر خود رسیده و تمرین کارایی خود را از دست می دهد.

تمرین با تمرکز بر فاز اکسنتریک، تمرین اکسنتریک نامیده می شود.

اضافه بار اکسنتریک

اضافه بار اکسنتریک زمانی رخ می­دهد که نیروی اکسنتریک بزرگتر از حداکثر نیروی کانسنتریک باشد. برای رسیدن به نیروی بیشینه خود در فاز اکسنتریک، باید از برخی متدها برای اضافه بار اکسنتریک استفاده کنید. در تمرین قدرتی سنتی با وزنه ­ها، رسیدن به اضافه بار اکسنتریک از نقطه نظر عملی و ایمنی چالش برانگیز است. روش ­های کاربردی سنتی به شرح ذیل می باشند:

  • کمک گرفتن از شرکای تمرینی با کششی فراتر از فاز کانسنتریک شما، و همچنین کنترل حرکت خود در فاز اکسنتریک. این متدها اغلب وقت ­گیر بوده و خطر آسیب دیدگی را به همراه دارند.
  • استفاده از ماشین­های بدنسازی، بعنوان مثال، بلند کردن وزنه با استفاده از بالا آوردن هر دو پا و پایین آوردن وزنه با یک پا، که حرکت کاربردی نیست.
  • “تقلب” با استفاده از عضله کمکی در فاز کانسنتریک، اما اغلب بهره­ وری کمتری در فاز اکسنتریک داشته و همچنین خطر آسیب­دیدگی را افزایش می­دهد.

مزایای فلای­ ویل

تمرین اکسنتریک و اضافه بار اکسنتریک سنگین با فناوری اینرشیال فلای­ ویل PillTan، آسان ­تر و ایمن ­تر می­باشد.

با استفاده از PillTan می­توانید از روش­ های ما برای اجرای تمرین اکسنتریک با اضافه بار، بدون کمک و همچنین بدون خطرات مرتبط با روش­ های سنتی استفاده کنید.

اگر سرعت فلای­ ویل را در زمان کوتاه ­تر از فاز کانسنتریک کاهش دهید، نیروی اکسنتریک بالاتری تولید خواهید کرد. همچنین می­توانید نیرویی در فاز کانسنتریک با عضله کمکی تولید کنید و تنها از عضلات خاصی در فاز اکسنتریک استفاده کنید تا فشار را بر آنها افزایش دهید.

با اضافه کردن سیستم بازخورد هوشمند الکترونیکی JPack (ارتباط با گوشی از طریق سیستم Wi-Fi)، به راحتی می­توانید قدرت و اضافه ­بار اکسنتریک را اندازه­گیری کنید.

تمرین اکسنتریک ایمن ­تر بوده و عملاً کمتر چالش برانگیز می­باشد، به همین دلیل تمرین با فناوری اینرشیال فلای ­ویل در حال گسترش در سطح جهانی می­باشد.