logo
پزشکی و توانبخشی
1. توانبخشی

PillTanمانند یک متخصص توانبخشی که تمرینات مؤثر، کنترل شده و ایمن را برای همه بیماران خود تجویز می­کند، مشکلات شما حل می­کند.

متخصص توانبخشی باید جعبه ابزار فراگیر و کاملی داشته باشد تا به بیماران با طیف وسیعی از شرایط جسمانی، درد و سطوح عملکرد، تحرک و… بتواند خدمت رسانی کند. بنابراین، تمرینات اینرشیال فلای­ویل در PillTan کاملاً متناسب با نوع آسیب دیدگی است.

مزایای عملی

PillTan هر نوع تمرینی را از قدرت کم و سرعت پایین گرفته تا تمرین­های قدرتی و با نیروی بالا، ارائه می­دهد. انجام هر تمرینی از انقباض کانسنتریک خالص گرفته تا اضافه بار اکسنتریک، بدون خطر و با شیوه ارگونومیک و ایمنی، را ممکن می­سازد. یک دستگاه قابل حمل و کوچک مثل PillTan متناسب با کلینیک­های کوچک و یا حتی درصورت لزوم خانه بیمار می­باشد. با استفاده از سیستم بازخورد هوشمند الکترونیکی JPack می­توانید خروجی قدرت و حرکات بیمار خود را کنترل کنید و درصورت لزوم می­توانید آنها را محدود نموده یا زمان پیشرفت آنها را پیگیری کنید. همچنین می­تواند یک ابزار انگیزشی عالی برای بیمار شما باشد.

مزایای فیزیولوژیکی

PillTan از فناوری اینرشیال فلای­ویل که مقاومت متغیر را ارائه می­دهد، استفاده می­کند. به همین دلیل PillTan نیاز کمتری به تغییر وزن داشته و قدرت خروجی توسط بیماران تعیین می­شود. همه این ویژگی­ها تمرین مؤثری که هم ایمن و هم با خطر آسیب کمتری می­باشد را ارائه می­دهد. مقاومت در طی تمرین با روش اینرشیال فلای­ویل به صورت تدریجی و آرام تغییر می­کند که این موضوع باعث تقویت عضلات در تمام بازه چرخش دیسک می­شود. گفتنی است این محدوده به راحتی قابل تنظیم می­باشد و درصورت لزوم می­توانید آن را در تمرینات مختلف محدود کنید. برای مثال، می­توانید از انحراف حرکت بیمار خود به زوایای خاص جلوگیری کنید. اگر عملکرد فرد بیمار در انجام حرکات خوب نباشد، مهارکننده یا هارنس بصورت خودکار فشار را روی شانه­ها پخش می­کند و همچنین گشتاور وارده به قسمت پایینی کمر را کاهش می­دهد. در کلینیک از روز اول می­توانید حرکت اسکات و سایر تمرینات اندام تحتانی کاربردی را آغاز کنید، حتی اگر بیمار کاملاً مبتدی باشد. بار اکسنتریک با استفاده از PillTan، بطور گسترده­ بعنوان یکی از مؤثرترین روش­ها برای درمان تاندونسیس (Tendinosis) پذیرفته شده است. با استفاده از روش­های مختلف شما می­توانید بار اکسنتریک قابل توجهی را در تمام فعالیت­های ورزشی ممکن به دست آورید. همانند کاربرد عام تمرین اینرشیال فلای­ویل، حرکات توانبخشی با دستگاه­های PillTan با فناوری اینرشیال فلای­ویل اساساً مورد حمایت علمی قرار گرفته است. نمونه­های حائز اهمیت از قبیل مطالعات تمرین غربالگری در تندینوپاتی (Murtaugh & Ihm 2013)، تمرین اکسنتریک برای سالمندان (Gault & Willems 2013) و تمرین اینرشیال فلای­ویل با سالمندان (Onambele 2008) می­باشند. PillTan بطور کامل با ابزارهای کنترلی با سطح بالا، “مربی هوشمند” سازگار است، که توسط بسیاری از تیم­های حرفه­ای سطح بالا در اروپا و فراتر از آن مورد استفاده قرار می­گیرد. “مربی هوشمند” رده پیشرفته سیستم­ بازخورد هوشمند الکترونیکی برای  PillTanو همچنین سایر دستگاه­هایی است که برای حرفه­ای­ها در ورزش و توانبخشی توسعه یافته است.

مزایای سیستم هوشمند Jpack:

سیستم­های بازخورد هوشمند الکترونیکی مثل JPack مربی هوشمند سطح بالا، مزایای متعددی برای کاربران PillTan دارد که در مقایسه با سایر گزینه های بازخوردی، شامل ویژگی­های ذیل می­باشد:

  • طراحی برنامه قدرتی
  • تعیین اهداف آموزشی
  • نظارت بر چند ورزشکار
  • ورود و تجزیه و تحلیل نتایج تمرین/آموزش
  • نرم افزار مربی هوشمند بطور پیش فرض برای تمرینات PillTan مهیا شده است، اما با اوزان آزاد و سایر دستگاه­های تمرینی سازگار می­باشد.
2. تناسب اندام و سلامتی

در حالیکه تمرین با فناوری اینرشیال فلای­ویل حرکات بیشتر و بیشتری را در ورزش ­های اجرایی بهبود بخشیده و موجب افزایش حمایت علمی شده است، هیچ چیزی نمی­تواند جلودار مربیان خصوصی، باشگاه­ها و مشتریان آنها برای استفاده از مزایای این تکنولوژی باشد. از مشتری متوسط تا مربی خصوصی، هر کسی در هر رده­ای که باشد، از شاگرد متوسط تا ورزشکار تناسب اندام جوان یا یک فرد ناتوان مسن­تر، آنچه که آنها در آن مشترک هستند این است که همگی به دنبال یک نتیجه مشخص و متداول هستند و حاضر هستند پولشان را برای به دست آوردن آن خرج کنند. PillTan به شیوه امن و ارگونومیک، تمرین اینرشیال فلای­ویل بسیار مؤثری را ارائه می­دهد. مقاومت متغیر بارگذاری، قدرت مربوطه را در طیف وسیعی از حرکات بصورت خودکار تنظیم می­کند و در مقایسه با اوزان سنتی، موجب افزایش قدرت و حجم می­شود. بار اکسنتریک قابل دسترس یا اضافه بار، دستاوردهای بیشتر و سریعتری را در قدرت و حجم به نمایش می­گذارد، چیزی که هر فردی به دنبال آن است، خواه یک مدیر اجرایی پر استرس، یک مادر بعد از زایمان یا یک ورزشکار تناسب اندام. با مقاومت متغیر، مجبور نیستید در بین ست­ها یا کاربران هم سطح، تغییر وزن داشته باشید، که این امر موجب صرفه جویی در زمان در یک گروه کوچک PT می­شود. مشتریان کوتاهتر یا بلندتر، بدون تغییر ارتفاع سطح، می­توانند بسادگی با یکدیگر تمرین کنند. این امر موجب می­شود زمان جلسات مؤثر بوده و صرفه­جویی در زمان را برای شما و مشتریانتان به ارمغان می­آورد. با سیستم­های بازخورد کامپیوتری ما (JPack)، با ابزار بسیار کاربردی که آنها را همیشه در سطح خوبی نگه می­دارد، می­توانید فرآیند پیشرفت مشتریان خود را پیگیری نمائید. استفاده از کمربند و هارنس برای تمرینات اندام تحتانی، تکنیک کمتری را طلب نموده و بیشتر به میزان تلاش و نحوه اجرا می­پردازد. هارنس قسمت بالای کمر را از نقطه فشار و قسمت پائین کمر را از اثر گشتاور مهار می­کند، که به فرد اجازه می­دهد بر روی عملکرد خود تمرکز کند. می­توانید شاگردان جدید خود را عملاً از خیابان آورده و از روز اول آنها را در پیلتن متمرکز کنید! یکی دیگر از مزیت­های پیلتن متحرک بودن آن است. با وزن تنها 23 کیلوگرم (50 پوند) به همراه لوازم جانبی، می­توانید تجهیزات را براحتی در باشگاهای بزرگتر حرکت دهید. درصورت نیاز می­توانید تمرین گردشی (دوره ای) را تنظیم کنید یا آن را در جلسات تمرین گروهی در یک سالن رقص یا ایروبیک بکار بگیرید. با نیاز به فضایی کمتر از 5/0 مترمربع، می­تواند در باشگاه­های کوچکتر یا سالن خانگی کارآمدتر باشد. با وجود تمام این مزیت­ها، صرفه اقتصادی نکته قابل توجه این دستگاه می­باشد. با استفاده از یک دستگاه واحد بیش از 30 تمرین قابل اجرا است، قابلیت حمل، ایمنی و کارایی با هزینه کمتر یا مشابه در مقایسه با یک­ست کامل هالتر، ارزش پول شما را بالا می­برد. استفاده از تمرین اینرشیال فلای­ویل در PillTan، سلامت و تناسب اندام در حال افزایش می­باشد، شروع به کار در باشگاه­های اروپایی و آمریکایی شامل تمرین اینرشیال فلای­ویل بوده که به مشتریان خود پیشنهاد می­کنند.